آموزش نوين آيلتس
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 18
دیروز : 11
افراد آنلاین : 1
همه : 3927
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

به دليل اهميت آزمون‌ اسپيكينگ آيلتس، تحليل دقيق توانايي دانشجو و همچنين كارايي مفيد كلاس‌هاي آماده سازي اين آزمون‌ها امري مهم به نظر مي‌رسد. برهمين اساس، در اين مطلب سعي بر آن است بصورت كاملاً شفاف راهكارهايي ارائه شوند تا با رعايت آنها بتوانيد در روز آزمون شفاهي آيلتس حداكثر نمره را كسب كنيد.

1) معيار هاي ارزيابي آزمون اسپيكينگ آيلتس را بدانيد.

آزمون اسپيكينگ آيلتس براساس 4 معيار رواني و انسجام كلام، دايره واژگان، گرامر و تلفظ صحيح ارزيابي مي شود. اگر مي خواهيد ممتحن را تحت تأثير قرار دهيد، بايد بدانيد كه او به چه مواردي اهميت مي دهد.

2) قبل از شروع آزمون، تمرين كنيد.

بهتراست قبل از شروع آزمون آيلتس، انگليسي گوش دهيد و صحبت كنيد، اين تمرين آمادگي شما را بالاتر مي برد.

3) جواب‌هايتان را گسترش دهيد.

ايده‌هاي خود را با توضيح دادن و اضافه كردن جزئيات و يا با مثال گسترش دهيد. دقت كنيد كه جواب خيلي طولاني هم زياد خوب نيست چون ممكن است شما را از مسير اصلي آزمون اسپيكينگ آيلتس خارج كند و باعث شود كه نامرتبط به موضوع سؤال صحبت كنيد.

با تكنيك پارافريز كردن سؤال، به خود زمان بيشتري براي پاسخ دادن به سؤال بدهيد.

 

4) براي خود زمان بخريد.

در بخش يك و سه، زماني براي آماده كردن جواب نداريد و بايد بلافاصله صحبت كنيد. ممكن است در همان لحظه ايده مناسبي براي پاسخ دادن به سؤال نداشته باشيد. در اين صورت مي‌توانيد سؤال را پارافريز كرده و بعد ادامه دهيد اين تكنيك نه تنها به شما زمان براي فكر كردن به پاسخ سؤال مي‌دهد، بلكه باعث مي‌شود كه مكث نداشته باشيد.

مثال:

“what did I enjoy as a child? Let me see …”

حتي مي‌توانيد نظر مشخصي خود را نسبت به سؤال بيان كنيد.

“That’s not something I’ve thought about before. It’s an interesting question”ان

 

براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه تدريس خصوصي زبان انگليسي در مشهد روي لينك كليك كنيد.

5) اگر متوجه اشتباهات خود شديد، سريع آن را تصحيح كنيد.

اگر در حين صحبت كردن هنگام آزمون اسپيكينگ آيلتس متوجه شديد كه چيزي را اشتباه بيان كرديد، بهتر است بلافاصله آن را تصحيح كنيد و ادامه دهيد. اين به ممتحن نشان مي دهد كه كنترل و نظارت لازم براي صحبت كردن را داريد. ولي اگر نمي توانيد در لحظه تشخيص دهيد بهتر است ادامه دهيد و مكث نكنيد، چون اين كار به رواني كلام (fluency) شما ضربه مي‌زند.

6) اگر سؤالي را متوجه نشديد، از ممتحن بخواهيد كه آن را تكرار كند.

درخواست تكرار سؤال باعث كم شدن نمره شما نمي‌شود. اگر سؤالي را درست متوجه نشديد، از ممتحن بخواهيد آن را تكرار كند. بديهي است جواب نامرتبط به سؤال باعث كاهش نمره شما مي‌شود.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره تدريس خصوصي آيلتس در مشهد روي لينك كليك كنيد. 

7) بيشتر لغات كاربردي استفاده كنيد مثل لغات و عبارات كاربردي براي بيان كردن عقيده.

يكي از رايج‌ترين كاربردهاي زبان در آموزش اسپيكينگ آيلتس، بيان كردن نظرات و عقايد و صحبت كردن راجع به چيزهايي است كه دوست داريم يا نداريم. بهتر است عبارات و لغات متعددي در اين رابطه ياد بگيريم و به كار ببريم.

8) سعي نكنيد بيش از حد از كلمات و عبارات غيرمصطلح استفاده كنيد.

بسياري از داوطلبين سعي مي كنند كه با به كار بردن واژگان غيرمصطلح ممتحن را تحت تأثير قرار دهند. دقت داشته باشيد كه با استفاده به جا و درست از واژگان نيز ملاك است. پس مطمئن باشيد كه آن كلمات را به درستي به كار مي‌بريد. همچنين وقفه در صحبت براي به كاربردن واژگان غير رايج به رواني كلام شما آسيب خواهند رساند.

9) در طول آزمون شفاهي آيلتس با ممتحن ارتباط چشمي داشته باشيد.

بخش بزرگي از ارتباط بين افراد، غيركلامي/ زباني است. شما توسط ممتحن ارزيابي مي شويد و بايد نشان دهيد كه با ارتباط برقرار كردن با ديگران، مشكلي نداريد. بنابراين سعي كنيد در طول آزمون اسپيكينگ با ممتحن ارتباط چشمي داشته باشيد.

10) جواب از قبل حفظ شده ندهيد.

ممتحن آيلتس به گونه‌اي آموزش ديده شده كه به راحتي متوجه جواب‌هاي از قبل آماده و حفظي مي‌شود و بلافاصله سؤال را عوض مي‌كند.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۳۲:۱۰ ] [ ياسر موسوي ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب